آموزش, تجهیزات شبکه, تکنولوژی, معرفی

نگاهی کوتاه به نحوه عملکرد پاورلاین​

کیت پاورلاین تی پی لینک مدل TL-WPA4220 KIT

وای فای همیشه مطابق انتظار کار نمی کند و البته تنها گزینه شبکه شما نیست. از طرفی اترنت اگرچه بهترین سرعت را برای شما فراهم میکند, اما ایراد آن علاوه بر ظاهری زشت از سیم هایی متعدد که در امتداد کف ساختمان ریخته میشوند, زحمت تعبیه این سیم ها نیز خواهد بود. اینجاست که برای اجتناب از این شرایط پاورلاین وارد کار می شود.

نحوه عملکرد پاورلاین

به طور خلاصه ، Powerline با استفاده از سیم های برق موجود در خانه یا محل کار عمل می کند و به مانند هر روشی برای انتقال دیتا مزایا و معایب خود را دارد.

-شبکه پاورلاین چیست؟

شبکه پاورلاین نوعی فناوری نسبتا نو ظهور است که میان سیم و بی سیم قرار دارد. در این روش به جای این که داده های شبکه را به هوا یا از طریق کابلهایی در امتداد قرنیزها رها کند ، از سیم کشی برق موجود در خانه یا محل کار استفاده می کند. و از فاصله طولانی تری نیز پشتیبانی می کند ، اگرچه این عملکرد به شدت به کیفیت کلی سیم کشی برق و حضور سایر دستگاه های برقی در محل بستگی دارد.

مقایسه پاورلاین با فناوری DSL

در واقع نحوه عملکرد پاورلاین مفهوم جدیدی نیست. برای درک بهتر میتوان Digital Subscriber Line یا DSL را مثال زد. DSL از مسیر سیم تلفن موجود برای اتصال اینترنت به خانه یا محل کار استفاده می کند. که این امر با انتقال داده ها با فرکانسی بالاتر از سرویس تلفنی انجام می شود.

حال در مورد پاور لاین انتقال اینترنت از طریق سیم برق انجام میپذیرد ، و بسته به سیستم الکتریکی شما ، انتقال برق AC در 50Hz یا 60Hz انجام خواهد گرفت و پاورلاین داده ها را بین 2 مگاهرتز و 86 مگاهرتز منتقل می کند .

نگاهی کوتاه به نحوه عملکرد پاورلاین​

به طور خلاصه

هدف اصلی در اینجا ارائه اتصال شبکه به دستگاه های خارج از محدوده Wi-Fi است بدون ریختن کابل های اترنت در خانه یا محل کار. که البته از امنیت بالاتری نیز برخوردار است. از طرفی سرعت کلی معمولاً با شبکه سیمی و در بعضی موارد با اتصالات Wi-Fi مطابقت ندارد. اما آنچه Powerline از طریق بی سیم ارائه می دهد ، دارای ثبات و تأخیر کمتر است زیرا با سیگنال های تداخل کننده مبارزه نمی کند.

ترجمه: فرانسل

منبع: digitaltrends

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *